Lokale og globale Glamox

Publisert 18. mai 2010 11:28:34 av Ivar Rød
I programfag til fordypning (PTF) har elevene ved Service og samferdsel faget Innovasjon og internasjonalisering. Tirsdag 11. mai hadde de besøk av markedsdirektør Knut Rusten fra Glamox. Rusten var invitert til å presentere den internasjonale siden av Glamox.

På en underholdende måte fikk klassene 2SA1 og 2 RE1 i Service og samferdsel VG2 høre om tema som forretningskultur, språk, møtekultur, messer og kleskoder.

Som markedsdirektør jobber han med slike spørsmål til daglig og fortalte om sine erfaringer med forretningsforbindelser fra Europa, USA og Midtøsten. Som takk fikk han en gave fra UB-bedriften Costo som fikk 1. premie for beste logo og utstilling på Fylkesmesterskapet for ungdomsbedrifter.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2010 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.