Right menu

Kontaktinformasjon:

Romsdal VGS

Langmyrveien 83
6415 Molde.
Postadresse:
Postboks 2116
6402 Molde
Telefon: 71243300
Fax: 71243399
 


banner

/ Forsiden / Utdanningsprogram / Bygg- og anleggsteknikk

Bygg- og anleggsteknikk

 

VG1 Bygg og anleggsteknikk gir deg en allsidig innføring i bygg- og anleggsfagene med både teoretisk og praktisk opplæring. Med dette utgangspunktet har du en mengde valgmuligheter til videre opplæring.

Hovedmodellen for utdanningen innen bygg- og anleggsfagene, er to år på skole og to år opplæring i bedrift. Deretter avlegges en praktisk prøve som fører fram til fagbrev.

Bygg- og anleggsfagene er sammensatt av flere håndverksfag, hvor det er stor etterspørsel etter kvalifisert arbeidskraft. Næringslivet er på stadig jakt etter medarbeidere som har skaffet seg den nødvendige kompetanse og fagutdanning. Dette gjelder også de som velger å fortsette sin tekniske utdanning med f.eks. ingeniørstudier.

Alle lærere ved avdelingen har, i tillegg til pedagogisk utdannelse, en solid faglig bakgrunn med fagbrev/høyere teknisk utdanning.

Avdelingen har et nært samarbeid med byggebransjen, og du vil få varierte og interessante oppgaver gjennom hele utdanningsløpet.

Ved vår skole kan du, etter VG1 Bygg og anleggsteknikk, velge VG2 Byggteknikk med fordypning i:

  • Betongfaget
  • Murerfaget
  • Stillasbyggerfaget
  • Tømrerfaget

Etter gjennomført Vg1 og Vg2, kan man søke Vg3 påbygning for studiespesialisering, noe som gir generell studiekompetanse. Dette åpner veien for et videre utdanningsløp i høgskolesystemet.

Ulike muligheter etter Vg1 Bygg og anleggsteknikk:

VG2

VG3 / Bedriftsopplæring

Anleggsteknikk

Anleggsfaget

 

Anleggsmaskinførerfaget

 

Fjellarbeidsfaget

Byggteknikk

Betongfaget

 

Murerfaget

 

Stillasbyggerfaget

 

Tømrerfaget

Klima, energi- og miljøteknikk

Rørleggerfaget

 

Taktekkerfaget

 

Ventilasjon- og

 

blikkenslagerfaget

Overflateteknikk

Industrimalerfaget

 

Malerfaget

 

Renholdsoperatørfaget

Treteknikk

Limtreproduksjonsfaget

 

Trelastfaget

 

Trevare- og

 

bygginnredningsfaget

 

Feierfaget(3 år i bedrift)

 

Glassfaget(3 år i bedrift)

 

Isolatørfaget(3 år i bedrift)

 

Steinfag(3 år i bedrift)